Koncerty

data aktualizacji 2018-05-07

2018

15.06.2018

Koncert "Harry Potter i  bajki I. Ca
Koncert przebojów "BAJKA SYMFONICZNIE"


"
Festiwal Bajek" w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź, to nowe, kilkudniowe,
multimedialne wydarzenie, skierowane do młodej publiczności.  Rozmiesz-
czenie widowni z trzech stron centralnie usytuowanej sceny, zapewnia bliski 
kontakt widzów z artystami, a także umożliwia oglądanie kolejnych spektakli
z różnej perspektywy, co pozwala młodemu widzowi na odkrywanie za każ-
dym razem nowych szczegółów w przestrzeni scenicznej.

Podczas "Festiwalu Bajek", Sinfonietta Polonia wystąpi w bardzo atrakcyjnym
programie, pod dyrekcją maestra Cheunga Chaua. Zabrzmią wiodące tematy
Johna Williamsa i Klausa Badelta ze słynnych filmów „Harry Potter” i „Piraci 
z Karaibów”, piosenka „Lód w lecie” Ch. Becka z animowanego filmu  dla 
dzieci „Kraina lodu” (Frozen), który zdobył oszałamiający, światowy sukces, 
a także prawykonania skomponowanych przez Gabriela Kaczmarka, specjalnie
na Festiwal, piosenek do bajek Juliana Tuwima - „Lokomotywa” i „Okulary” 
oraz Aleksandra Fredry - „Paweł i Gaweł”, wykonywane przez solistę Teatru 
Wielkiego w Poznaniu - Tomasza Raczkiewicza i jednego z najbardziej 
utalentowanych solistów Poznańskiego Chóru Chłopięcego - Józefa Biegań-
skiego. Beata Treščec - fascynująca kontorsjonistka (dziewczyna-guma), 
tegoroczna absolwentka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, 
wcieli się w postać kota, inspirowaną widowiskiem "Alicja w Krainie Czarów", 
w reżyserii Anny Niedźwiedź, a maestro Cheung Chau porzuci na chwilę
batutę, aby wystąpić z tańczącym łabędziem w utworze C. Saint Saënsa
z "Karnawału zwierząt". Tytułowego "Łabędzia" kreować będzie Stella 
Walasik - do 2017 roku tancerka Polskiego Baletu Narodowego Teatru 
Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, od 2018 r. solistka Teatru 
Wielkiego w Poznaniu.
Zabawną niespodzianką będzie pojawienie się na scenie urządzeń, znanych
najstarszym słuchaczom, ale służących do zupełnie innych celów, niż tworzenie
muzyki. A to za sprawą kompozycji Leroya Andersona,
nazywanego
„amerykańskim Straussem”, który przekonał świat, że muzyka symfoniczna
wcale nie musi być poważna. Jego tryskające humorem miniatury są 
odbierane entuzjastycznie i zapewne tak też zostaną przyjęte przez 
festiwalową publiczność.

Koncert przebojów "BAJKA SYMFONICZNIE"
15.06.2018, godz. 18.00
Teatr Cortiqué
Anny Niedźwiedź, ul. Mansfelda 4, Poznań

Bilety w cenach od 20 zł  do 45 zł można nabyć na Bilety24.pl
Zapraszamy serdecznie Małych i Dużych Słuchaczy!
Kliknij na ikonę:

"Festiwal Bajek" odbędzie się w dniach 15 - 18 czerwca 2018. 
Bliższe informacje o wszystkich wydarzeniach na stronie:

http://cortique.pl/festiwalbajek/


Organizatorzy:
Fundacja Artystyczno-Edukacyjna Anny Niedźwiedź
Teatr Cortiquè Anny Niedżwiedź
Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź
Partnerzy:
Fundacja Muzyczna APOLLO
Teatr Wielki w Poznaniu
Teatr Animacji 

17.02.2018 "Chiński Nowy Rok"

16 lutego 2018  rozpoczyna się w Chinach rok Psa, a od 17 lutego Chińczycy
świętują przez cały tydzień cały tydzień  tzw. Spring Festival Golden Week. 
Koncert, zorganizowany z tej okazji przez Fundację Muzyczną APOLLO oraz
Instytut Konfucjusza UAM, był okazją do bliższego poznania zwyczajów
i muzyki kraju, z którego kilkuset młodych ludzi  regularnie studiuje na
poznańskich uczelniach, Wielu Chińczyków mieszka także w Poznaniu na stałe, 
a  spora grupa Wielkopolan podróżuje do Chin zarówno turystycznie, 
jak i w interesach. 

Wykonawcy
Xiao Ming - dyrygent
Blanka Bednarz - skrzypce
Wang Shanshan - sopran
Zuo Chaoran - tenor
orkiestra: Sinfonietta Polonia powiększona o spore grono chińskich studentów,
kształcących się w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego

Program

Pinganjun - New Year March z  Symphony Suite
Li Huanzi -  Spring Festival Overture
He Zhanhao i Chen Gang - koncert skrzypcowy “Butterfly Lovers”  
poznańska premiera!

Franz von Suppe - Uwertura do operetki Lekka kawaleria
Giacomo Puccini -  
"Che gelida manina" - aria Rodolfo z I aktu opery Cyganeria

Johann Strauss - uwertura do operetki Zemsta nietoperza
Giuseppe Verdi - „Caro nome” – aria Gildy z opery Rigoletto
oraz duet Gildy i Księcia „Signor principe io lo vorrei” z opery Rigoletto
Zheng Lu i Ma Hong-yeh - Good News from Beijing
Qiufeng Zheng - I love you China
Wang Shiguang, tekst Hu Hongwei - The song of Yangtze River
Mao Yuan i Liu Tieshan - Dance of Yao People
Jin Xiang - "You are me, I am you” - duet z opery "Savage Land”
 

17.02.2018, godz. 18.00, Aula UAM w Poznaniu. 

Organizatorzy: Instytut Konfucjusza UAM i Fundacja Muzyczna APOLLO

Koncert dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania

Patronat honorowy
           

Patronat medialny

08.01.2018 "Alicja w Krainie Czarów" - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny, 
oparty na kanwie powieści Lewisa Carolla

Dofinansowano ze środków
budżetu Miasta Bydgoszczy


                                                                                              

Pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne: Cheung Chau

Wykonawcy
Alicja – Kseniya Shaushyshvili/ Marzena Frankowska, 
Kapelusznik – Marcin Herman, 
Królik – Viktor Davydiuk, 
Królowa Kier – Asuka Horiuchi, 
Biała Królowa – Asuka Horiuchi, 
Kot – Przemysław Grządziela, 
Gąsienica- Eliza Kierepka, 
Czerwony ptak – Risako Seki, 
Ptak Dodo – Lidia Zwolińska, 
Gryf – Andrzej Płatek, 
Jednorożec – Adam Niedźwiedź, 
Cień Jednorożca – Józef Biegański, 
Nibyżółw – Krzysztof Hubert, 
Opowiadający historię Nibyżółwia – Philippe Szkudlarski, 
Jaszczurka – Krzysztof Hubert, 
Narrator – Sławomir Koperski,
 

Króliki – Łukasz Banach, Jakub Pewiński, Jan Jarczyk, Wojtek Gazarian, 

oraz Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Sinfonietta Polonia

Opera Nova w Bydgoszczy
8.01.2018, godz. 12.00 i 18.00

01.01.2018
02.01.2018
03.01.2018
04.01.2018
05.01.2018
06.01.2018
07.01.2018
XI Wiedeński Koncert Noworoczny
"Karnawał wenecki"

      
Podróż do Włoch i występy Sinfonietty Polonii w rzymskim  "Cinecitta Studios"  zainspirowały nas, aby podzielić się ze słuchaczami naszych noworocznych koncertów wrażeniami z włoskiego "La Dolce Vita". Pod wpływem kończącej artystyczną przygodę wycieczki do Wenecji, w której odbywa sie słynny wenecki karnawał, powstał pomysł, aby właśnie tam zaprosić Państwa w styczniu 2018. Będzie po włosku romantycznie, z południowym temperamentem, kolorowo i tajemniczo (maski i karnawałowe weneckie kostiumy publiczności mile widziane). Usłyszycie Państwo najsłynniejsze włoskie pieśni, arie operowe oraz tematy z filmowych arcydzieł. W zachowaniu wiodącej idei naszych noworocznych koncertów, które we wszystkich edycjach łączy tytuł "wiedeńskie", pomógł sam Johann Strauss, komponując zabawną  operetkę "Noc w Wenecji", której fragmenty także zabrzmią podczas koncertu. 

Wykonawcy 
Cheung Chau -
dyrygent i wiolonczela
Barbara Gutaj-Monowid -
sopran
Piotr Rafałko
- tenor
Blanka Bednarz -
skrzypce
Ostap Popovych
- trąbka
Sinfonietta Polonia

 1.01.2018 - Hala Widowiskowo-Sportowa "Trapez" im. Zbigniewa Białasa w Lesznie, godz.18.00
 2.01.2018 - Hala Widowiskowo-Sportowa w Komornikach, godz.19.00
 3.01.2018 - kościół  pw. św. Jakuba w Obrze k. Wolsztyna, godz.19.00
 4.01.2018 - Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, godz. 19.00
 5.01.2018 - Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp, godz. 19.00
 6.01.2018 -
Aula UAM w Poznaniu, godz. 18.00
 7.01.2018 - Hala Sportowa w Pleszewie, godz. 18.00 

2017
18.08.2017
19.08.2017
Występy w Rzymie

Ancient Rome i Fellini Ball

      
Dwa multimedialne widowiska w reżyserii Alexandry Juran, produkcji ARTEGO Ltd., zrealizowane z wielkim rozmachem, w międzynarodowej obsadzie,
z udziałem wykonawców z Włoch, Izraela, Danii, Rosji, Ukrainy, Niemiec, USA
i Kanady. Oba odbyły sie w magicznej scenerii studiów filmowych 
"Cinecitta Studios", 
miejscu, gdzie powstawały najsłynniejsze włoskie filmy
Federico Felliniego, Luchino Viscontiego, Vittorio de Sici i wielu innych, 
a w ostatnich latach serial Rzym, zrealizowany przez BBC i HBO, a także
słynna "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona


Wykonawcy części instrumentalnej widowisk:
Ekaterina Lekhina
- sopran
Kamila Teregulov
- vocal
Vyacheslav Gorai
- tenor
Piotr Rafałko
- tenor
Gennady Thachenko
- vocal
Blanka Bednarz -
skrzypce
Ostap Popovych
- trąbka
Cheung Chau -
wiolonczela i dyrygent
Sinfonietta Polonia

Ancient Rome: 18.08.2017, godz. 21.00
Fellini Ball: 19.08.2017, godz. 21.00
Cinecitta Studios, Rzym
17.06.2017
- 30.06.2017
Królowa Śniegu - nagranie płyty

Muzyka - Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne - Cheung Chau

Soliści
Eliza Kierepka
- Królowa Śniegu
Renata Dobkowska -
Królowa Śniegu
Magdalena Stefaniak - Wróżka Kwiatów i Laponka
Izabela Tarasiuk-Andrzejewska - Leśna Pieśniarka, Zbójniczka i Eskimoska
Tomasz Raczkiewicz -
Szepczący królowej
Jessica Musielska (Jenna Mori) - Gerda
Józef Biegański
- Kaj
Marcin Herman - skrzypce - Wrona

Sinfonietta Polonia
Chór Cantanti
Dziecięcy Chóru PSCH Jerzego Kurczewskiego

Wydawca: Acte Préalable

"Królowa Śniegu" w reżyserii Anny Niedźwiedź, prezentowana w Teatrze Wielkim w Poznaniu już stała się przebojem scenicznym. Nagranie będzie służyło promocji tego widowiska w innych miastach, a także za granicą. Będzie również służyło realizacji tego widowiska w koprodukcji z innymi teatrami operowymi.

Płyta ukazała się 31 sierpnia 2017.
Dziękujemy serdecznie darczyńcom, którzy wsparli jej wydanie.
Zainteresowanych jej nabyciem, prosimy o kontakt z Fundacją Muzyczną APOLLO
tel. 609 969 666 lub mailowo na office@FundacjaMuzycznaApollo.pl 

15.03.2017
16.03.2017
Królowa Śniegu - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny

Pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne: Cheung Chau

Choreografia:
Viktor Davydiuk,  Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Anna Niedźwiedź, 
Iwona Ratajczak, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała, Anna Suli

Kostiumy:
Projekt: Natalia Kołodziej, Anna Niedźwiedź
Wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek

Scenografia: Max Rosen, Sławomir Wrembel
Realizacja: pracownie Teatru Wielkiego w Poznaniu
Kierownik sceny: Dariusz Michalski
Reżyseria świateł: Marek Rydian

Wykonawcy
Królowa Śniegu – Eliza Kierepka / Renata Dobkowska
Gerda – Sylwia Zajkowska 
Kaj – Magdalena Pawelec
Głos Gerdy – Jessica Musielska (Jenna Mori)
Głos Kaja – Philippe Szkudlarski
Wrona – Marcin Herman
Anioł – Viktor Davydiuk
Ochmistrzyni, Miłość  i Anioł – Horiuchi Asuka
Wróżka Kwiatów i Laponka – Magdalena Stefaniak
Szepczący Królowej- Magdalena Stefaniak, Tomasz Raczkiewicz
Leśna Pieśniarka, Zbójniczka i Eskimoska – Izabela Tarasiuk-Andrzejewska
Zimorodek, Księżniczka i Niewinność Maria Kielan-Łopatin
Służka Królowej, Mot-Mot i Dobroć Lidia Zwolińska
Sowa – Dobrochna Figuła
Renifer – Andrzej Płatek
Nieznajomy Adam Niedźwiedź
Ismandu Łukasz Świrk, Krzysztof Hubert
Diabły, Zbójcy – Arkadiusz Gumny, Krystian Augustin, Gento Joshimoto,
Oleg Stankov, Mateusz Sierant, Taras Szczerbań, John Svenssohn, 
Andrea Truzzi, Tomasso Comes, Louis Raphaneau, Jakub Starzyński, 
Fiordi Lloha

Uczniowie:
Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź,
Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu,
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej,
Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Sinfonietta Polonia i Chór Cantanti 
Przygotowanie chóru: Michał Sergiusz Mierzejewski

Przygotowanie charakteryzacji: Anna Hampelska
Przygotowujący solistów śpiewaków: Donata Hoppel
Konsultant ds. akrobatyki: Tomasz Rodak
Plakat: Ryszard Kaja

Honorowy patronat

     

Patronat medialny

Organizatorzy:  

  

Partner



Teatr Wielki w Poznaniu
15.03.2017 - godz. 11.00 i 18.00
16.03.2017 - godz. 11.00 i 18.00

02.01.2017
04.01.2017
05.01.2017
06.01.2017
07.01.2017
08.01.2017
X Wiedeńskie Koncerty Noworoczne  "Y Viva España"

Wykonawcy

Cheung Chau dyrygent
Sinfonietta Polonia
Dorota Szczepańska sopran
Chunqing Zhang 
mezzosopran
Keqing Liu
baryton
Filip Szczepański baryton
taniec:
    Diana Cristescu, Taras Szczerbań, Mateusz Sierant

    - soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu (2, 6, 8 stycznia) 
   
choreografia Viktor Davydiuk,
    uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
    im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu (4, 5, 7 stycznia)
   
choreografia Mirosław Różalski
prowadzenie: 
    Monika Stachurska (2, 5 i 8 stycznia)
    Janusz Andrzejewski (4, 6, 7 stycznia)

Hiszpania od lat fascynuje swoją oryginalną kulturą, tradycją, obyczajami, temperamentem
i urodą jej mieszkańców. Pierwsze skojarzenia z tym krajem to korrida, flamenco, bolero, Picasso,  Real Madryt i FC Barcelona. Artyści hiszpańscy czerpali pełnymi garściami z bogatego i zróżnicowanego folkloru swojego kraju. Mozaika wielu kultur, tworzących barwną historię Hiszpanii inspirowała także twórców innych rejonów Europy. Najczęściej wykonywanym utworem na świecie jest przecież "Bolero" Ravela, a jednymi z najpopularniejszych  oper są "Carmen" Georgesa Bizeta i "Cyrulik sewilski" Gioacchina Rossiniego. 
W dziesiątej - jubileuszowej serii koncertów noworocznych Sinfonietty Polonii zaprezentujemy najbardziej atrakcyjne  utwory, arie, pieśni i tańce, które powstały właśnie z fascynacji Hiszpanią, a od lat porywają, wzruszają i bawią odbiorców na całym globie. Znakomite grono wykonawców gwarantuje wspaniały wieczór z wieloma niespodziankami. 

    2.01.2017 godz. 19:00 - Aula UAM w Poznaniu
   4.01.2017 godz. 19.00  -  Hala Widowiskowo-Sportowa w Komornikach
   5.01.2017 godz. 18.00 -  Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp
   6.01.2017 godz. 13:00 -  kościół pw. św. Jakuba, WSD Misjonarzy Oblatów w Obrze
 
  6.01.2017 godz. 19:00 -  Hala sportowa Trapez w Lesznie
  
7.01.2017 godz. 18.00 -  Hala Sportowa w Pleszewie
   8.01.2017 godz. 18.00 -  Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile

Bilety na koncert w Poznaniu w cenach od 110 do 40 zł można nabyć w Fundacji Muzycznej APOLLO, rezerwacja: office@fundacjamuzycznaapollo.pl i tel. 609 969 666, a także w Centrum Informacji Miejskiej tel. 61 851 96 45 oraz na portalach KupBilecik.pl i Bilety24.pl
   

2016
   10.11.2016 Koncert w Berlinie z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski 

W programie
Gabriel Kaczmarek - Msza 1050 (koncertowa wersja)

Wykonawcy

Wojciech Rodek dyrygent
Kasia Wilk wokal
Izabela Tarasiuk-Andrzejewska
mezzosopran
Tomasz Raczkiewicz
kontratenor
Józef Biegański
sopran
Sinfonietta Polonia
Neuer Chor Berlin

przygotowanie chóru Arndt Martin Henzelmann

Organizatorzy: Ambasada RP w Berlinie, Konzertdirektion Prof. Victor Hohenfels, Fundacja Muzyczna APOLLO
Koncert współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady RP w Berlinie i Miasto Poznań

10.11.2016, 
Haus des Rundfunks - Großer Sendesaal des Rundfunks Berlin-Brandenburg

  22.06.2016
  25.06.2016
"Alicja w Krainie Czarów" - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny, 
oparty na kanwie powieści Lewisa Carolla
Spektakle gościnne przygotowane w koprodukcji z Filharmonią Świętokrzyską
im. Oskara Kolberga w Kielcach
oraz z Operą Nova w Bydgoszczy
Dofinansowano ze środków
Ministerstwa Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego

Reżyseria - Anna Niedźwiedź
Muzyka - Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne - Cheung Chau

W rolach głównych:
Alicja - Renata Dobkowska, Magdalena Stafaniak
Królik - Viktor Davydiuk
Kapelusznik - Marcin Herman
Królowa Kier - Karolina Sierant
Biała Królowa - Karolina Sierant
Kot - Przemysław Grządziela
Gąsienica - Eliza Kierepka
Czerwony ptak – Maria Kielan-Łopatin
Ptak Dodo – Ichigo Oguro
Gryf – Andrzej Płatek
Jednorożec - Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca - Józef Biegański
Niby-Żółw - Tomasz Rodak
Opowiadający historię Niby-Żólwia - Michal Wójcik
Jaszczurka - Krzysztof Hubert
Narrator - Sławomir Koperski
Króliki - Filip Szymczak, Jakub Mentel, Marcin Nowicki, Ambroży Czumałowski

oraz 
uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

spektakle w Kielcach:
orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej oraz członkowie Sinfonietty Polonii
pod dyrekcją Cheunga Chau

spektakle w Bydgoszczy
Sinfonietta Polonia pod dyrekcją Cheunga Chau


22.06.2016, godz. 11.00 i 18.00
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, Kielce, ul. Żeromskiego 12

25.06.2016, godz. 11.00 i 18.00
Opera Nova w Bydgoszczy

  15.05.2016
   
Msza 1050
Projekt w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczysta msza św., podczas której zostanie po raz pierwszy wykonany utwór Gabriela Kaczmarka pt. Msza 1050, skomponowany w 2016 dla upamiętnienia historii chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Mszę św. będzie celebrował  i homilię wygłosi ks. Radosław Rakowski - pomysłodawca wydarzenia.

Wykonawcy
Katarzyna Wilk
Izabela Tarasiuk-Andrzejewska
Tomasz Raczkiewicz
donGURALesko
Józef Biegański
Sinfonietta Polonia
Chór Cantanti

dyryguje Cheung Chau
przygotowanie chóru: Michał Sergiusz Mierzejewski

Gabriel Kaczmarek, znany z zamiłowania do łączenia sztuk i konwencji, odnoszący spektakularne sukcesy jako twórca muzyki do widowisk operowo-baletowo-akrobatycznych „Alicja w Krainie Czarów” i Królowa Śniegu”, w swoim najnowszym utworze zaprosił do muzycznej modlitwy artystów, reprezentujących różne dziedziny muzyki, tworząc kompozycję, która trafi do serc wierzących i poszukujących w każdym wieku, o różnych upodobaniach i doświadczeniach muzycznych. 
Utwór, złożony z 12 części łączy w sobie tradycję minionych wieków – od średniowiecza przez barok, aż po XIX wiek - ze współczesnymi trendami muzyki klasycznej i popularnej. W pięciu stałych częściach  mszy (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus i Agnus Dei), zastosowane zostały teksty łacińskie. W częściach zmiennych kompozytor wykorzystał różne teksty, nawiązujące do postaci historycznych, współczesne, 
ale także pieśń Jana Kochanowskiego „Czego chcesz od nas Panie, za Twe hojne dary” czy psalm „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. Kompozycja Gabriela Kaczmarka, jest jednym z pierwszych polski utworów XXI wieku, w którym zastosowano formę mszy. Dzięki wykorzystaniu współczesnego języka muzycznego nasączonego cytatami z najcenniejszych polskich zabytków muzyki sakralnej i treściowym nawiązaniom do ponad tysiącletniej spuścizny kultury chrześcijańskiej, ma szansę zająć trwałe miejsce w dziedzictwie muzyki sakralnej, jakie pozostawi po sobie wiek XXI.

Mecenat i honorowy patronat

Dofinansowano
ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966
oraz ze środków budżetowych Miasta Poznania

Organizatorzy
Fundacja Muzyczna APOLLO i Parafia Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana

15 maja 2016, godz. 19.30
Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana

 22--23.03.2016 Królowa Śniegu - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny
PRAWYKONANIE

      

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
oraz budżetu Miasta Poznania

Pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne: Cheung Chau
Choreografia:
Viktor Davydiuk, Przemysław Grządziela, Magdalena Kossakowska, Sandra
Napierała, Anna Niedźwiedź, Iwona Ratajczak, Karolina Sierant, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała

Kostiumy:
Projekt: Natalia Kołodziej, Anna Niedźwiedź
Wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek
Scenografia: Max Rosen, Sławomir Wrembel
Realizacja: pracownie Teatru Wielkiego w Poznaniu
Kierownik sceny: Dariusz Michalski
Reżyseria świateł: Marek Rydian

Wykonawcy
Królowa Śniegu – Eliza Kierepka / Renata Dobkowska
Gerda – Olga Ryl-Krystianowska
Kaj – Magdalena Pawelec
Głos Gerdy – Jessica Musielska (Jenna Mori)
Głos Kaja – Józef Biegański
Wrona – Marcin Herman
Zbójnik i Anioł – Viktor Davydiuk
Diabły, Zbójcy, Śnieżni – Krystian Augustin, Gento Joshimoto, Oleg Stankov,
                                       Viktor Davydiuk
Ochmistrzyni i Anioł – Karolina Sierant
Troll i Bałwanek – Przemysław Grządziela
Wróżka Kwiatów i Laponka – Magdalena Stefaniak
Szepczący Królowej- Magdalena Stefaniak, Tomasz Raczkiewicz
Leśna Pieśniarka, Zbójniczka i Eskimoska – Izabela Tarasiuk
Zimorodek i Księżniczka – Maria Kielan-Łopatin
Służka Królowej i Mot-mot – Lidia Zwolińska
Mieszkaniec – Łukasz Banach
Sowa – Dobrochna Figuła
Renifer – Andrzej Płatek
Nieznajomy – Adam Niedźwiedź
Ismandu – Łukasz Świrk, Krzysztof Hubert

Uczniowie:
Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź,
Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu,
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej,
Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Sinfonietta Polonia i Chór Cantanti 
Przygotowanie chóru: Michał Sergiusz Mierzejewski

Przygotowanie charakteryzacji: Anna Hampelska
Przygotowujący solistów śpiewaków: Donata Hoppel
Konsultant ds. akrobatyki: Tomasz Rodak
Plakat: Ryszard Kaja

Honorowy patronat

     

Patronat medialny

Organizatorzy:  

  

Partner



Teatr Wielki w Poznaniu
22.03.2016 - godz. 18.00
23.03.2016 - godz. 11.00 i 18.00

01.01.2016
02.01.2016
03.01.2016
04.01.2016
05.01.2016
08.01.2016
09.01.2016

IX Wiedeńskie Koncerty Noworoczne  "POLSKI BAL"

Wykonawcy:
Cheung Chau
dyrygent
Xiao Ming
dyrygent (8 i 9 stycznia)
Magdalena Stefaniak
sopran
Hubert Stolarski tenor 
Marcin Herman skrzypce
Józef Biegański sopran chłopięcy
tancerze:
Ryunosuke Ishikawa, Marika Kucza, Hanna Wlaz, Viktor Davydiuk
balet Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. O. Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu (8 i 9) 
Sinfonietta Polonia

W IX edycji Wiedeńskich Koncertów Noworocznych Sinfonietty Polonii królować będzie muzyka polska i klimat polskiego balu, na którym zmieniają się co prawda słynne przeboje, ale niezmiennie pozostają: polska fantazja, humor, spontaniczność, romantyzm i nieokiełznana chęć zabawy. Może właśnie dlatego znakomici polscy kompozytorzy, parający się muzyką poważną, piszą też dla zabawy, pieniędzy i filmu znakomite tańce i piosenki, które stają się ponadczasowymi przebojami, łączącymi pokolenia i sprawiającymi, że na balach w Polsce  nadal tańczy się obok najnowszych przebojów, również poloneza, mazura, tango czy walca. 

Powitamy Nowy Rok w ‘Ziemi Obiecanej” z Panem Tadeuszem, Cyganami i Alicją z Krainy Czarów. Brunetki i blondynki będą czarować Sex Appealem. Warszawska polka zabrzmi z wiedeńską elegancją, a o Wiedniu rozmarzymy się po polsku. Po cesarsku zatańczą soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Hej, sokoły! Przybywajcie na fantastyczny, pełen niespodzianek POLSKI BAL!   .

   1.01.2016 godz.18:00 - Wągrowiec, Hala OSiR
   2.01.2016 godz.18:00 - Hala Sportowa w Pleszewie
   3.01.2016 godz.13:00 - kościół pw. św. Jakuba, WSD Misjonarzy Oblatów w Obrze
 
  3.01.2016 godz.19:00 - Hala sportowa Trapez w Lesznie
  
4.01.2016 godz.19:00 - Aula UAM w Poznaniu
   5.01.2016 godz.19:00 - Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile
   8.01.2016 godz.19.00 - Hala Widowiskowo-Sportowa GOSIR w Komornikach
  9.01.2016 godz.17:00 - Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp.
 

2015

29.11.2015 XIII Poznański Festiwal Mozartowski
"Niemcy we włoskiej operze? Bez jaj!!!"

Wykonawcy:
Cheung Chau - dyrygent  
Martyna Cymerman sopran (Hanower)
Urszula Cichocka sopran (Hanower)
Marta Książek sopran
Julia Kyjan sopran
Johannes Euler kontratenor (Hanower)
Viktor Priebe kontratenor

Połączone orkiestry: Pro Artibus Hannover i Sinfonietta Polonia  
Tomasz Raczkiewicz - scenariusz i prowadzenie

W programie arie kompozytorów niemieckich XVIII wieku – Haendla, Hassego, Mozarta i Glucka, pisane dla kastratów.

29.11.2015, godz. 17.00 - Aula Nova Akademii Muzycznej I. J. Paderewskiego w Poznaniu
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY

28.11.2015 XIII Poznański Festiwal Mozartowski
Koncert "Muzyka przyjaciół"

Wykonawcy:
Hans Christian Euler – dyrygent (Hanower)
Vukan Milin – flet
Aleksandra Zamoyska – sopran (Salzburg)
Agata Nowak – laureatka I nagrody XII Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu w 2014
Połączone orkiestry: Pro Artibus Hannover i Sinfonietta Polonia

W programie:
Joseph Haydn Uwertura do opery "La vera Constanza"
Joseph Haydn Koncert wiolonczelowy D-dur część I
W. A. Mozart  Koncert na flet i orkiestrę D-dur
W. A. Mozart  Symfonia nr 35 (Haffnerowska) D-dur, 21’
W. A. Mozart  Exultate Jubilate

28.11.2015, godz. 16.30, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie  
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY

19.09.2015 Koncert "A to Polska właśnie"

Wykonawcy:
Zespól Pieśni i Tańca Śląsk

Zespół "Śląsk" wystąpi w pełnym składzie 120 Śpiewaków, tancerzy i muzyków.
Program w całości oparty jest na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych i narodowych. 
Artyści Zespołu „Śląsk” wystąpią w kostiumach stylizowanych, pochodzących nie tylko ze Śląska,
ale także z innych regionów całego kraju. W programie „A to Polska właśnie“ znajdują się przede
wszystkim popularne utwory autorstwa Stanisława Hadyny, takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”,
„Hej, te nasze góry”, „Ondraszek” , a także opracowania muzyczne do takich regionalnych tańców,
jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak - Oberek”, „Krakowiak”, „Polonez - Mazur” i „Tańce górali
podhalańskich”.


Hala Sportowa w Pleszewie, ul. B. Krzywoustego 4
19.09.2015, godz. 18
Bilety w cenie 50 zł nabyć można w Domu Kultury w Pleszewie

25.05.2015
26.05.2015
25.09.2015
26.09.2015

Alicja w Krainie Czarów - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny, 
oparty na kanwie powieści Lewisa Carolla

Reżyseria - Anna Niedźwiedź
Muzyka - Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne - Cheung Chau

W rolach głównych:
Alicja - Renata Dobkowska, Magdalena Stafaniak
Królik - Viktor Davydiuk
Kapelusznik - Marcin Herman
Królowa Kier - Karolina Sierant
Biała Królowa - Karolina Sierant
Kot - Przemysław Grządziela
Gąsienica - Eliza Kierepka
Czerwony ptak – Maria Kielan-Łopatin
Ptak Dodo – Ichigo Oguro
Gryf – Andrzej Płatek
Jednorożec - Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca - Józef Biegański
Niby-Żółw - Tomasz Rodak
Opowiadający historię Niby-Żólwia - Michal Wójcik
Jaszczurka - Krzysztof Hubert
Narrator - Sławomir Koperski
Króliki - Filip Szymczak, Jakub Mentel, Marcin Nowicki, Ambroży Czumałowski

oraz 
uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

orkiestra:
Sinfonietta Polonia

choreografia:
Anna Niedźwiedź, Ewa Aksamitowska, Viktor Davydiuk, Przemysław Grządziela, 
Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Iryna Prakharenka, Tomasz Rodak,
Karolina Sierant, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała

Kostiumy:
Projekt: Anna Niedźwiedź, Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska
Wykonanie: Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska

Scenografia:
Sławomir Wrembel (
konsultacja Ryszard Kaja)

Teatr Wielki w Poznaniu
25.05.2015 - godz. 18.00
26.05.2015 - godz. 11.00 i 18.00
25.09.2015 - godz. 11.00 i 18.00
26.09.2015 - godz. 11.00 i 18.00
 

02.01.2015
03.01.2015
04.01.2015
09.01.2015
10.01.2015
11.01.2015

VIII Wiedeńskie Koncerty Noworoczne  "Tango kontra walc"

Wykonawcy:
Dorota Szczepańska
sopran
Robert Cieśla tenor (2, 3, 4 stycznia)
Piotr Rafałko tenor (9, 10, 11 stycznia)
Blanka Bednarz  skrzypce
Varsovia Brass Quintet
La Vita Quartet
Cheung Chau dyrygent (2, 3, 4 stycznia)
Jacek Rogala dyrygent (9, 10, 11 stycznia)
Sinfonietta Polonia

W programie barwny kalejdoskop najpiękniejszych walców, które sprawiły, że taniec ten z podmiejskich lokali trafił na parkiety eleganckich sal balowych, pałaców arystokracji i władców, oraz tang, które z podrzędnych lokali Argentyny, budząc wiele protestów swoim erotycznym zabarwieniem, wdarło się z początkiem XX wieku na parkiety Europy, do filmu, literatury, a w końcu, dzięki geniuszowi Astora Piazzolli, na estrady najbardziej prestiżowych  sal koncertowych. Będzie balowo, zwiewnie i radośnie, ale także romantycznie i namiętnie, a nawet po polsku.
Zabrzmią najsławniejsze walce Ravela, Czajkowskiego, Straussa  i tanga najznakomitszych kompozytorów tego gatunku. Wśród nich również polskie perełki.

   2.01.2015 - Aula UAM w Poznaniu, godz. 19.00
   3.01.2015 - Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp., godz. 17.00
   4.01.2015 - Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, godz. 18.00

   9.01.2015 - Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, godz. 19.00
 10.01.2015 - Hala Sportowa w Pleszewie, godz. 18.00
 11.11.2015 -
kościół pw. św. Jakuba, WSD Misjonarzy Oblatów w Obrze, godz. 13.00

2014

   30.11.2014

NADZWYCZAJNY KONCERT JUBILEUSZOWY
z okazji 10. urodzin Sinfonietty Polonii 

Wykonawcy:
Colin Carr
wiolonczela
Cheung Chau dyrygent
Sinfonietta Polonia

W programie:
Edward Elgar Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85
George Enescu
Rapsodia rumuńska nr 1 A-dur, op. 11
Leonard Bernstein Tańce symfoniczne z West Side Story 

Au
la UAM w Poznaniu, godz. 18.00

 24.11.2014
 25.11.2014 

Alicja w Krainie Czarów - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny, 
oparty na kanwie powieści Lewisa Carolla

Reżyseria - Anna Niedźwiedź
Muzyka - Gabriel Kaczmarek
Dyrygent - Cheung Chau

W rolach głównych
Alicja - Renata Dobkowska, Magdalena Stafaniak
Królik - Viktor Davydiuk
Kapelusznik - Marcin Herman
Królowa Kier - Karolina Sierant

choreografia:
Anna Niedźwiedź, Ewa Aksamitowska, Viktor Davydiuk, Przemysław Grządziela, 
Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Iryna Prakharenka, Tomasz Rodak,
Karolina Sierant, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała
uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca,
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

orkiestra:
Sinfonietta Polonia

Kostiumy:
Projekt: Anna Niedźwiedź, Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska
Wykonanie: Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska

Scenografia:
Sławomir Wrembel (
konsultacja Ryszard Kaja)

Teatr Wielki w Poznaniu
24.11.2014 - godz. 18.00
25.11.2014 - godz. 11.00 i 18.00

  19.10.2014

Międzynarodowa Gala Operowa
"Od Atlantyku do Pacyfiku"

Wykonawcy:
Sinfonietta Polonia
Ming Xiao dyrygent
Chunqing Zhang mezzosopran
Keqing Liu baryton

W programie fascynująca muzyczna podróż przez dwa kontynenty, romantyczne perypetie słynnych operowych kochanków, brawurowe węgierskie tańce, orgiastyczny sabat czarownic i tajemnicza miłość Dalekiego Wschodu


Hala Sportowa w Pleszewie, ul. B. Krzywoustego 4, godz. 18.00

 31.08.2014 Międzynarodowy Festiwal Chórów Chłopięcych w Poznaniu 
"Kinderkreuzzug" - koncert  z okazji 75. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej
http://poznanfestival.pl

Wykonawcy:
Poznański Chór Chłopięcy, dyr. Jacek Sykulski
Dortmundzki Chór Chłopięcy, dyr. Jost Salm
Chór Chłopięcy Gütersloh, dyr. Ernst Leopold Schmid, Sigmund Bothmann
Instrumentaliści orkiestry Sinfonietta Polonia
Jacek Sykulski
- dyrygent

Artur Ossowski -
wprowadzenie do koncertu pt. „Wojenne dzieciństwo"

W programie:
Ralf Yusuf Gawlick Kinderkreuzzug (Krucjata dziecięca) - polska premiera

31.08.2014
godz. 19.30, Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Grobla 1, Poznań

  02.07.2014

Koncert w Hanowerze

Wykonawcy:
Hans-Christian Euler
dyrygent
Cheung Chau
dyrygent
Vukan Milin
flet
Jacek Juszczak
róg
Duet skrzypcowy Blanka Bednarz i Marcin Herman
Połączone orkiestry
Sinfonietta Polonia i Pro Artibus Hannover

W programie
W. A. Mozart
Divertimento na smyczki i 2 rogi B-dur, (I część) K287
Samuel Barber
Adagio na smyczki
W. A. Mozart 
Koncert nr 1 D-dur na róg i orkiestrę
Marcin Herman
  Suita na tematy muzyki Nino Roty do filmu "Ojciec chrzestny"
                            
na dwoje skrzypiec i orkiestrę
Johannes Brahms Tańce węgierskie nr 1 i nr 5
W. A. Mozart Koncert na flet D-dur
Ferde Gofré Mardi Gras z Missisippi-Suite
Leroy Anderson Waltzing Cat, Syncopated Clock, Typewriter


2.07.2014
19.30, Aula der Lutherchule, An der Lutherkirche 18, Hanower  

 

29.06.2014 Film & Broadway Music 

Wykonawcy:
Cheung Chau dyrygent
Barbara Gutaj-Monowid sopran
Małgorzata Kubala sopran
Alberto Arrabal baryton
Duet skrzypcowy Blanka Bednarz i Marcin Herman 
Sinfonietta Polonia

W programie:
Leonard Bernstein  uwertura i piosenki z  musicalu West Side Story
Leroy Anderson 
The Waltzing Cat, The Typewriter
Ferde Grofé 
Mardi Gras z Mississippi Suite   
George Gershwin
Summertime z opery Porgy and Bess
Jerry Bock piosenki z musicalu Skrzypek na dachu
Mit
ch Leigh The Impossible Dream z musicalu Człowiek z La Manchy
Jerry Goldsmith i inni - Tematy z filmów Star Trek® Through The Years, aranż. Calvin Custer
Marcin Herman
Suita na tematy muzyki Nino Roty do filmu Ojciec chrzestny
                             na dwoje skrzypiec i orkiestrę 
John Williams
Temat z filmu Superman, aranż. Carson Rothrock


29.06.2014
godz. 15.00, Pałac w Łochowie
godz. 18.00,  Sala Bankietowa hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim
                  
  23.06.2014
  24.06.2014

Alicja w Krainie Czarów - spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny, 
oparty na kanwie powieści Lewisa Carolla

Reżyseria - Anna Niedźwiedź
Muzyka - Gabriel Kaczmarek
Dyrygent - Cheung Chau

W rolach głównych
Alicja - Renata Dobkowska, Magdalena Stafaniak
Królik - Viktor Davydiuk
Kapelusznik - Marcin Herman
Królowa Kier - Karolina Sierant

choreografia:
Anna Niedźwiedź, Ewa Aksamitowska, Viktor Davydiuk, Przemysław Grządziela, 
Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Iryna Prakharenka, Tomasz Rodak,
Karolina Sierant, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała
uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca,
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

orkiestra
Sinfonietta Polonia

Kostiumy:
Projekt: Anna Niedźwiedź, Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska
Wykonanie: Beata Ulatowska, Ewa Tetlak, Renata Dobkowska

Scenografia:
Sławomir Wrembel (konsultacja Ryszard Kaja)

Teatr Wielki w Poznaniu
23.06.2014, godz. 11.00 i 18.00
24.06.2014, godz. 11.00 i 18.00

  20.06.2014
  22.06.2014

American Musical Kaleidoscope & Swinging Chopin

Wykonawcy:
Filip Wojciechowski Trio
                     Filip Wojciechowski -
fortepian/aranżacja
                            Adam Cegielski - kontrabas
                            Cezary Konrad - perkusja

Laura Penrose fortepian
Cheung Chau dyrygent
Utah Valley Youth Symphony Orchestra
Sinfonietta Polonia

W programie:
Leonard Bernstein  uwertura do musicalu West Side Story
Leroy Anderson  The Waltzing Cat, The Typewriter
Ferde Grofé
  Mississippi Suite 
George Gershwin
  Błękitna rapsodia  
---
Jerry Goldsmith i inni Tematy z filmów Star Trek, aranż. Calvin Custer
Fryderyk Chopin/Filip Wojciechowski Swingujacy Chopin (Walc Es-dur op. 18, 
                     Etiuda E-dur op. 10, nr 3, Etiuda f-moll op. 10 nr 2, Etiuda es-moll op. 10, Mazurek D-dur op. 33)

John Williams - Temat z filmu Superman, aranż. Carson Rothrock


20.06.2014, godz. 19.00
Sala Koncertowa POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu, ul. Solna 12
22.06.2014, godz. 20.00,   
Kostel sv. Šimona a Judy
Praga, ul. Dušní 1, Praga

  27.04.2014

Koncert "Szukam Was" z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II

Wykonawcy

Patrycja Kotlarska śpiew
Jacek Kotlarski śpiew
Bohdan Jarmołowicz dyrygent
Sinfonietta Polonia
Adam Niedzielin
instrumenty klawiszowe
Zbigniew Wrombel
gitara basowa, kontrabas
Krzysztof Przybyłowicz
perkusja
lektor - Aleksander Machalica

W programie:
Bartosz Tomaszek Oratorium "Szukam Was" (aranż Sebastian Perłowski)
oraz fragmenty Testamentu Jana Pawła II

27.04.2014, godz.18.30 - Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie
                                         (dawny kościół cysterski)
Wstęp wolny

30.03.2014

Koncert inauguracyjny II Kobyłkowskiego Festiwalu Wielkopostnego

Wykonawcy
Tomasz Raczkiewicz  kontratenor
Jacek Juszczak róg
Varsovia Brass Quintet
Aleksander Gref
dyrygent
Sinfonietta Polonia

W programie
W. A. Mozart
Divertimento na smyczki i 2 rogi B-dur, K287
J. S. Bach
Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068
W. A. Mozart 
Aria "Cara lontano ancora" z opery Askaniusz w Albie KV 111
W. A. Mozart  Koncert nr 1 D-dur na róg i orkiestrę
A. Vivaldi  Stabat Mater

30.03.2014, godz. 14.00 - K
ościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce

  1.01.2014
  2.01.2014
  3.01.2014
  4.01.2014
  5.01.2014
11.01.2014
12.01.2014

 


VII Wiedeńskie Koncerty Noworoczne 
"Noworoczny trójkąt"


Sinfonietta Polonia
Cheung Chau
dyrygent
Renata Drozd
sopran (oprócz 1.01)
Dorota Szczepańska
sopran (1.01  i 12.01 w Ożarowie)
Piotr Rafałko
tenor 
Kamil Pękala
baryton (12.01.w Ożarowie)
Jakub Muras saksofon (oprócz 12.01)
Varsovia Brass Quintet (12 stycznia)

 
Program najbliższych koncertów noworocznych oparty jest na geometrycznym  pomyśle. O względy publiczności rywalizować będą utwory sięgające swoimi korzeniami do trzech dość odległych kultur. Wierzchołki tytułowego trójkąta, to Petersburg, Grenada i oczywiście Wiedeń. Ale jego wnętrze, to prawdziwa sieć wpływów, przenikania, inspiracji tym, co pozornie obce. Jednym słowem, początek globalizacji przed narodzeniem się tego pojęcia. Zabrzmią rosyjskie szlagiery, polonez Czajkowskiego z Eugeniusza Oniegina,  "Marsz rosyjski" skomponowany przez Johanna Straussa, sławna "Granada", Tarantella" dziewcząt z Barcelony,  fantastyczny czardasz „Pequena Czarda” Pedro Iturralde na saksofon i orkiestrę, szalone polki ojca i syna Straussów, wystrzelą korki od szampana.  Po raz pierwszy pojawią się też zwiastuny noworocznych koncertów  2015 roku, po których publiczność wybierze, przy jakiej muzyce będzie bawić się na koncercie   Sinfonietty Polonii za  rok. 

  1.01.2014 - Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, godz.17.00
  2.01.2014 - Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, godz.19:00
  3.01.2014 - Aula UAM w Poznaniu, godz. 19.00
  4.01.2014 - sala Domu Parafialnego im. ks. Piotra Skargi w Pleszewie, godz. 18.00
  5.01.2014 -
Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp. godz. 17.00
11.01.2014 - kościół pw. św. Jakuba, WSD Misjonarzy Oblatów w Obrze,  godz. 13.00
11.01.2013 - Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, godz. 18.00
12.01.2014 - kościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce-Stefanówce, godz.14.00
12.01.2014 - MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim, godz.19.30